IFmedia

Στη Γαλλία το Σ/Κ για το Μεσογειακό πρωτάθλημα ο Γιάννης Μάγκος - 1η θέση στο 28ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

484

Το Σάββατο στις 23 Μαϊου, στο Βελλίδειο Συνεδριακό Κέντρο της Θεσσαλονίκης, θα πραγματοποιήθηκε το 28ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της EOΣΔ.

Ακόμα έναν τίτλο κατέκτησε ο Γιάννης Μάγκος. Ο Ρόδιος αθλητής κατέκτησε στην κατηγορία over all +100Κιλά την 1η θέση.

Ακόμη ένας όμως τίτλος όπου εμφανώς ανήκε στον Ρόδιο αθλητή «χάθηκε» ως δια μαγείας κάπου στον δρόμο… Όμως αυτά συμβαίνουν σε όλα τα αθλήματα.

Η συγκεκριμένη νίκη τον οδηγεί το  ερχόμενο σ/κ (29 και 30 Μαίου) στη Γαλλία για το Μεσογειακό πρωτάθλημα της IFBB όπου και εκεί ο ογκώδης και γρανιτένιος όπως πάντα Γιάννης Μάγκος θα δώσει τη μάχη με άλλους πρωταθλητές για το χρυσό μετάλλιο.

Τη 2η θέση στο 28ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατέκτησε ο αθλητής Γιωργος Καραμήτσος , και την 3η θεση ο Νικος Ανδριακόπουλος. if media